Wernisaż tuż, tuż… zapraszamy 28 lutego o godz. 17.00 do Galerii GIL na kampusie głównym Politechniki Krakowskiej przy ul. Warszawskiej 24

Jednym z elementów działania “Hrubieszowski dom i ogród z klimatem” w projekcie „Rozwój lokalny Hrubieszowa – od partycypacji do realizacji” był nie tylko ogólnopolski konkurs studencki, ale również opracowanie modelowych koncepcji współczesnych domów i ogrodów inspirowanych lokalną tradycją i jednocześnie przy tym ekologicznych. Na wystawie zostaną zaprezentowane projekty „10+1 Hrubieszowskich domów i ogrodów z klimatem”, które przygotowały zespoły łączące dydaktyków i studentów kierunków architektura i architektura krajobrazu WAPK.

Kolejne projekty zostały nazwane godłami-imionami, których pierwsze litery składają się na nazwę miasta “Hrubieszów” (10 liter = 10 + 1 projektów). W koncepcjach tych każdy zespół na swój sposób podjął się interpretacji hrubieszowskiej tradycji i jednocześnie zatroszczył się zaproponowanie rozwiązań proklimatycznych w zakresie architektury i projektu ogrodu.
Uzupełnieniem tej części wystawy jest rozwinięcie projektu konkursowego autorstwa laureata I nagrody – absolwenta WAPK Mateusza Bindy oraz nagrodzonej wyróżnieniem – studentki architektury krajobrazu Małgorzaty Pięciorak.