7-9 września – reprezentacja PK na WOOD DESIGN FESTIVAL w Zgierzu

Dziś, czyli 7 września 2023 roku rozpoczyna się w Zgierzu pierwszy WOOD DESIGN FESTIVAL, który jest zupełnie nowym, niezwykłym wydarzeniem w parku kulturowym Miasto Tkaczy w Zgierzu.

Organizatorzy zaplanowali festiwal, który skupiałby środowiska, związane z drewnem, jako materiałem: rzemieślników, naukowców, dydaktyków, podmioty instytucjonalne, techniczne czy handlowe. Celem spotkania jest budowa społeczności, miejsce wymiany doświadczeń, wiedzy i umiejętności oraz promocji osiągnięć całego środowiska.

W festiwalu uczestniczą także eksperci zaangażowani w realizację działania „Hrubieszowski dom z klimatem” oraz reprezentacja Politechniki Krakowskiej w osobach Izabeli Sykty i Dominiki Moskal, które prezentują wystawę na temat hrubieszowskich domów z klimatem przygotowaną w ramach projektu  „Rozwój Lokalny Hrubieszowa – od partycypacji do realizacji” finansowanego w ramach Programu „Rozwój Lokalny”  ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021.

W programie znajduje się szereg ciekawych spotkań z gośćmi, paneli dyskusyjnych, warsztatów, prezentacji…

Termin: 7 i 8 września 2023

Godziny: 10.00 – 18.00
Miejsce: Zgierz, hala MOSiR ul. Wschodnia 2
Wstęp wolny

Prezentacja działań warsztatowych, wiedzy i doświadczeń ekspertów i rzemieślników. W strefach tematycznych odbywać się będą panele, warsztaty, konsultacje, szkolenia, prezentacje firm, ośrodków edukacji drzewnej, uczelni wyższych. Festiwalowy program został podzielony na sześć stref:

• Gatunki i rodzaje drewna, zastosowanie, zabezpieczanie
  • Wzornictwo i projektowanie
  • Meblarstwo historyczne
  • Konstrukcje i innowacje
  • Zachowanie dziedzictwa kulturowego tradycyjne techniki, rzemiosło, architektura, metodologia, ustawodawstwo, technologie
  • Strefa wystąpień indywidualnych oraz dyskusji tematycznych

Termin: 9 września 2023
Godziny: 10.00 – 18.00
Miejsce: Zgierz, Park Miejski im. T. Kościuszki
Wstęp wolny

Plenerowy dzień targowy, czyli spotkanie wytwórców, rzemieślników z odbiorcami. Gratka dla wszystkich ceniących sobie wyroby z drewna i rzemiosło artystyczne, które będzie można samodzielnie wykonać podczas warsztatów lub kupić dla własnej przyjemności posiadania. W czasie wydarzenia w Parku Miejskim w Zgierzu rzemieślnicy i twórcy zaprezentują swoje prace: biżuterię, wyposażenie wnętrz, rzemiosło artystyczne, meble, małą architekturę ogrodową, zabawki i wiele innych. Nie zabraknie warsztatów dla małych i dużych miłośników pracy z drewnem.